//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

10 СПОСОБІВ ДЛЯ ЛЕГАЛЬНОГО ВИЇЗДУ В США

balloondome_1366x768.jpg

Мене часто запитують як легально імігрувати в США. Чесно кажучи, таких варіантів є багато, і інформацію про більшість з них можна знайти на офіційному сайті американського посольства або на сайті http://www.travel.state.gov.

  1. DV-LOTTERY -лотерея «зелена карта». Найбільш фінансово доступним способом отримання легального статусу в США є участь в диверсифікаційній онлайн лотереї «зелена карта», котра цього року проводитиметься вже через тиждень: від 4 жовтня-до 7 листопада 2016 року. Розіграш проводиться щороку, в чітко окреслений для цього час і триває трохи більше аніж 30 днів. Причому участь в лотереї є абсолютно безкоштовною, якщо подавати онлайн заявку на офіційному сайті лотереї dvlottery.state.gov. Результат розіграшу-лише справа удачі, адже щасливчиків вибирає комп»ютер, і не слід вірити запевненням аферистів що ніби-то існує гарантована система для «виграшного» заповнення: шанс є шанс. Хоча слід сказати, що за майже 20 років життя в Америці я зустріла чимало людей, для котрих Америка виявилася злою мачухою,  і вони, помикавшись вічним транзитом Україна-США віддали серце рідній землі і повернулись на постійне місце проживання до України. Стати своім на чужині-вибір не для всіх, а особливо-полюбити свою нову Батьківщину.
  2. СТУДЕНТСЬКА ВІЗА. Однією з головних переваг навчання в США є висока якість освіти та чільні позиції американських вузів у світових рейтингах. Так, серед випускників університету, де навчається моя донька-University of Illinois in Champain-Urbana -є 23 нобелівських і пуліцеровських лауреатів, більшість з котрих свого часу викладали або нині викладають на кафедрах університету і діляться своїм безцінним досвідом. Вартість навчання для іноземних студентів в США коливається від кількох тисяч за семестер в спеціальних ліцензованих школах до десятків тисяч за семестр в коледжах та університетах. Як правило, для тих, хто не володіє достатніми знаннями мови такі спеціалізовані заклади пропонують підготовчі курси англійської мови, після закінчення котрих студент здає тест TOEFL, необхідний для зарахування до вузу. Деякі студенти мають можливість отримати візу F1, яка дає право на тимчасову роботу під час навчання в США. Після закінчення навчання студент може знайти роботу і укласти робочий контракт та поміняти свій статус зі студентського на робочий.
  3. РОБОЧА ВІЗА. Ще один реальний спосіб імігрувати в США. Америка щороку видає десятки тисяч робочих віз програмістам, вченим, інженерам та іншим спеціалістам з багатьох країн світу. Лише в одному Чікаго існує декілька великих консалтингових компаній, котрі спеціалізуються на пошуку програмістів для американських ІТ-компаній. Кожен кандидат ретельно провіряється на професійну кваліфікацію та знання англійської мови, причому перевага надається тим, котрі закінчили по своєму фаху  університети та коледжі, а не лише тематичні курси. Участь в успішних проектах і стартапах в Україні та наявність доброго резюме і вільного знання англійсько1 мови посилюють шанси на отримання робочоі візи і підписання контракту з рекрутинговою компанією.
  4. ОДРУЖЕННЯ З ГРОМАДЯНИНОМ США. Вийти заміж за американця чи американку-це не казка,  а реальність, для «хеппі-енду» в котрій слід враховувати різницю менталітету та мовний бар»єр. Хіба що ви одружуєтесь з колишнім вихідцем з України, котрий отримав громадянство через процес натуралізації (здачі тесту на громадянство після 5 повних років перебування на території в США в статусі легального резидента (по зеленій карті). Після виклику від американського коханого (коханої) буде видана віза К-1 (віза нареченої (нареченого), котра є дійсна 3 місяці, протягом котрих вам треба встигнути одружитись з громадянином США. Після одруження вам буде видана тимчасова зелена карта терміном на один рік, котра пізніше буде продовжена до трьох років, після чого ви самі зможете скласти аплікацію на отримання американського громадянства (за умови що ви за цей час не розлучилися з другою половиною, або вас не звинуватили у фіктивному шлюбі).
  5. ОТРИМАННЯ ВІЗИ ІНВЕСТОРА. Іміграція в США за допомогою інвестицій є реальною, якщо у вас десь завалявся мільйончик або ще краще два. Адже мінімальною сумою для інвестування може бути не менше $500,000 (і то в певних економічних зонах з високим рівнем безробіття, наприклад-Детройт), і при такій обмеженій сумі для інвестування уряд США може вам диктувати куди власне вам необхідно вкласти гроші. Від суми інвестицій в $1,000,000+ та створення робочих місць для амереканців шанси на отримання ПМЖ в США зростають. Якщо ви думаєте, що просто відкриття бізнесу на території Америки дасть вам можливість на отримання багаторазової візи або зеленої карти-краще перерахуйте свої фінанси, адже money talks.
  6. ВІЗА ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ ЛЮДЕЙ-EB2-NIW, O-1. Для цього необхідно бути ектраординарною людиною: знаменитим спортсменом, вченим, актором, моделлю, чи письменником і представляти національний інтерес для Америки.
  7. ПОЛІТИЧНЕ БІЖЕНСТВО, АЗИЛУМ.  Дана віза видається людям, котрих на батьківщині переслідують, і життя котрих внаслідок цього знаходиться під загрозою. І це може бути не лише переслідування за політичні чи релігійні погляди, але й за нетрадиційну сексуальну орієнтацію. У зв»язку з війною в Україні в Америці зростає кількість аплікацій на політичне біженство. Причому апліканти нерідко вже перебувають на території США, куди потрапили як туристи, і за допомогою адвокатів склали анкети на азилум. За умови правильного складення аплікації і написання історії про переслідування на Батьківщині та проходження співбесіди аплікантам видається податковий номер (совшл секюриті) та дозвіл до праці, котрий слід щороку продовжувати. Пізніше біженці чекають роками на суд для отримання потенційної зеленої карти, котру в результаті можуть і не надати, якщо визнають справу не вірогідною або не вартою уваги.
  8. ВОЗ»ЄДНАННЯ З РОДИНОЮ В США. Моій кумі Роксолані зайняло 12 років і тисячі доларів, котрі вона заплатила адвокату, щоб витягнути в Штати по з»єднанню сім»ї своїх двох дочок і внучок. На момент подачі аплікації Роксолана вже була громадянкою США. Швидкість схвалення аплікації І-130 на воз»єднання з родиною залежать від степені споріднення. Так для батьків та неодружених біологічних чи легально усиновлених дітей віком до 21 року термін схвалення аплікації може коливатися від кількох місяців -до року, а ось для воз»єдання з дітьми, котрі вже є одруженими і мають дітей, чи своїм братом або сестрою справа займе багато років.
  9. ШЛЯХОМ УСИНОВЛЕННЯ. Щороку тисячі америкаців складають аплікації на міжнародне усиновлення і привозять дітей з різних країн світу. Нерідко, американці усиновлюють не лише здорових новонароджених малят і дітей підліткового віку, але також й тих, котрі потребують серйозного лікування і мають вроджені вади.
  10. ВІЗА ДЛЯ РЕЛІГІЙНИХ ДІЯЧІВ-SR, SD. Непогану інформацію щодо іміграції до Америки з релігійних мотивів ви можете знайти тут: http://immigrant.today/article/2881-immigracija-v-ameriku-po-religioznoj-vize-r-1.htm

 

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: