//
you're reading...
Без рубрики

Merry Christmas, America!

CATW14_GrandTree_608

Chicago Science and Industry Museum-Christmas Tree Exhibit

1923 рік, 24 грудня президент США Келвін Кулідж включив перші в історії США електричні вогні на різдв»яній ялинці, встановленій біля Білого Дому. Це були 2500 червоних, білих та синіх лампочок. Хоча традиційними трьома кольорами Різдва вважаються зелений, червоний і золотий. Причому зелений колір символізує життя, червоний-кров Христа, а золотий асоціюється зі світлом, а також багатством і процвітанням.

У Вашингтоні ялинки встановлюються перед Білим Домом та Капітолієм. Головну ялинку перед Білим Домом оточують 56 ялинок меншого розміру, котрі символізують 50 штатів, Федеральний дистрикт Колумбія та 5 приєднаних територій. Від 1923 року на церемонії запалювання вогнів присутні президент і перша леді.  Таке правило порушувалося лише раз, під час правління Теодора Рузвельта, котрий заборонив встановлювати в Білому домі зелені красуні, борячись таким чином за збереження навколишнього середовища.   FullSizeRender (1)

Причому традиція дарувати на Різдво символічні подарунки залишилася не лише серед пересічних католоків, але й між містами, штатами і навіть країнами. Наприклад, щороку, починаючи з 1947 року, мешканці Осло (Норвегія) дарують різдв»яну ялинку місту Вестмінстер (Англія). Такий щорічний зелений подарунок є вдячністю за те, що Англія допомогла Норвегії під час Другої світової війни. А з 1971 року канадська провінція Нова Скотія дарує місту Бостон в штаті Массачусетс (США) зелену лісову красуню в пам»ять про події 1917 року, коли мешканці Нової Скотії отримали суттєву гуманітарну допомогу від жителів Бостону після трагічного вибуху на кораблі в бухті у Голіфаксі. Тоді вогонь перекинувся на місто, і під завалами дерев»яних, охоплених полум»ям будинків похоронив і поранив тисячі людей.

Причому мало хто знає, що традиція прикрашати ялинку в часи Різдва розпочалася в місті Рига, Латвія в 1510 році і поширилася на весь світ. Німці були першими, котрі придумали робити штучні ялинки на Різдво. Щоправда це були не зовсім ялинки, оскільки вони робилися з мальованого гусячого пір»я.

FullSizeRender (3)Санта Клаус-він же наш Святий Миколай, був справжньою історичною фігурою і жив в Греції в 300-х роках. Щоправда місто Міра, де мешкав святий, зараз відноситься до території Туреччини. Традиція вішати на Різдво довгу панчоху («stocking”) також бере початки з цього міста, коли трьоє незаміжніх дівчат, поправши свої речі, повісили панчохи на комин, щоб їх підсушити. Вони не могли вийти заміж, оскільки були дуже бідними і не мали приданого. Однак святий Миколай, котрий проникнувся співчуттям до їхньої долі, поклав по декілька золотих монет в кожну з панчіх, і на ранок дівчата прокинулися і побачили справжнє чудо: в них було придане, щоб вийти заміж. Зараз в різв»яні паперові «панчохи» прийнято класти не лише гроші, але й цукерки, чи невеликі подарунки.

Чикаго в цьому році святкує Різдво з щироким розмахом. На відміну від попередніх років рецесії, (2008-2011), коли магазини і компанії масово закривалися і чимало американців обмежувалося купівлею “gift cards” на $20-$30, цього року магазини і шопінг-центри буквально наводнені людьми і товаром. Як свідчить статистика, американці в середньому тратять на Різдво $835-сума немаленька. Лише одних ялинкових прикрас на Різдво закуповується на мільярд зелених.

Музей Науки і техніки в Чикаго з приводу Різдва відкрив щорічну виставку «Різдво навколо світу», на котрій зокрема представлені 50 ялинок, декорованих представниками різних етнічних громад міста. Словаки декорують свої ялинки зацукрованими хлібними сердечками, а шотланці-крекерсами в золотій фользі.

Як признаються американці, Різдво є найбільш улюбленим святом у році. В США навіть існують населені пункти, назви котрих безпосередньо пов»язані з Різдвом: наприклад, в штатах Індіана і Джорджія існують містечка з навою «Санта-Клаус», а в місті Арізона, де завжди тепло-місто Сноуфлейк (Сніжинка). Хоча відносно «завжди тепло» мабуть не слід зарікатися, адже 24 грудня в історії є датою незвичної для деяких широт снігової бурі, котра в 2004 році накрила Луізіану і Техас.

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: