//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

«Merry Christmas»!

В цьому році наш молодший син Алекс з розчаруванням дізнався, що Санта Клауса виявляється не існує, а подарунки під ялинку кладуть мама і тато.  Відразу ж вдомі стало чомусь сумно. Не було наївного дитячого очікування чуда, кольорових і таких милих листів до Санта Клауса з цілим переліком подарунків, котрі малий хотів би отримати, і тактовною ремаркою: «Дорогий Санта. Ти не мусиш мені приносити всього. Вибери хоч що-небудь з цього листа і  принеси мені під ялинку!»  Рано чи пізно в житті кожної дитини настає момент коли вона перестає вірити в традиційну різдв»яну казку про ельфів, оленей та пузатого,  доброго і щедрого Санту. Як признався мені вчора мій старший син: «Коли я дізнався, що Санти не існує, я відчув, що все моє життя до цього моменту було просто брехнею.  Зубна фея, пасхальний зайчик, і навіть Санта-нічого цього не існувало та існувати не могло»…

nadyusik iphone photo 022Однак так не мусить бути, адже Різдво і є найбільшим чудом: народженням сина Божого, котрий своєю жертвою врятував цілий світ і подарував нам спасіння та надію на життя вічне. І хоча в останні декілька років політики в багатонаціональній Америці, як і в інших розвинених країнах західного світу всіляко намагалася зробити це чудове свято більш «політично коректним», тішить те, що їм цього наразі не вдалось. Як і раніше, люди бажають один одному «Веселого Різдва» та «божого благословення» в день народження Ісуса. Проти таких «гринчів» від політики навіть виступила колишній губернатор  штату Аляска Сара Пейлін, котра відправилась в передріздв»яне турне Америкою зі своєю новою книгою про Різдво. «Сьогодні стало політично некоректним нагадувати, що Ісус є головною причиною святкування Різдва. Політично коректні правила твердять нам, що ми повинні вигнати Христа з Різдва, однак ми говоримо: «Ні! Досить нас лякати своєю політкоректністю. Ми хочемо користуватися своєю свободою віросповідання»,-говорить Пейлін. Вона впевнена, що сьогодні у світі ведеться справжня, напівприхована війна проти Різдва.Приход наш и уход загадочны, Их цели все мудрецы земли осмыслить не сумели, Где круга этого начало, где конец, Откуда мы пришли, куда уйдем отселе? (Омар Хайям)

Одна з відмінних рис високоморальної людини та розвиненої нації-релігійна терпимість та повага до інших традицій. Після кількох років «різдв»яної смути» Америка з країни «веселих свят» повертається до своїх християнських традицій. На відміну від попередніх років, коли рідзв»яна ялинка на стелажах супермаркетів Wal-Mart, K-mart чи навіть Home Depot називалася «holiday tree” («святкове дерево» або просто «ЙОЛКА»),  в цьому році знову можна було придбати цього прекрасного предвісника Різдва –“Christmas tree”.  Всі зусилля Американської асоціації сім»ї (American Family Association) , котра протягом довгих восьми років писала листи до американських корпорацій, котрі поміняли на своїх сайтах і магазинах гасла з «Merry Christmas!” на нейтральні «Happy Holidays!” були не намарно. В листопаді цього року Біл Чендлер-головний віце-президент з глобальних корпоративних стосунків відомої корпорації Gap, котра володіє сіткою магазинів Gap та Old Navy, написав  відкритого листа на ім»я виконавчого віце-президента American Family Association Бада Сміта, в котрому зазначив:

«Як глобальний рітеллер ми поважаємо різноманітність наших покупців та з повагою ставимося до їхніх традицій та віри під час свят, в тому числі Рідзв»яних. Однак хочу вас повідомити, що починаючи віднині у всіх магазинах Gap будуть встановлені стенди з побажаннями “Merry Christmas” поряд з рідзв»яними ялинками і традиційними святковими орнаментами. Окрім того, для всіх працівників магазинів Old Navy I Gap в середині грудня заплановані спеціальні різдв»яні розважальні міроприємства, а на вебсайтах магазинів компанії з»явиться спеціальна секція з речами різдв»яної тематики».

Армія «різдв»яної опозиції» поступово відступає.

Згідно з недавнім опитуванням громадської думки, 67% американців хочуть бачити у своїх почтових ящиках різдв»яні привітання “Merry Christmas”  замість  політично-коректних “Happy Holidays”, за котрі проголосувало лише 18%.  І ті політики, котрі на шпальтах газет захлинаються в екстазі, доказуючи, що таке однобоке побажання може образити інших американців є далекими від істини. В хокейній команді нашого старшого сина є чимало євреїв, котрі Різдво не святкують, однак з великим задоволенням купують подарунки і висилають різдв»яні відкритки своїм друзям-християнам. І це ще раз доказує всю магічну силу цього чудового свята.

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: