В цьому році наш молодший син Алекс з розчаруванням дізнався, що Санта Клауса виявляється не існує, а подарунки під ялинку кладуть мама і тато. Відразу ж вдомі стало чомусь сумно. Не було наївного дитячого очікування чуда, кольорових і таких милих листів до Санта Клауса з цілим переліком подарунків, котрі малий хотів би отримати, і тактовною ремаркою: «Дорогий Санта. Ти не мусиш мені приносити всього. Вибери хоч що-небудь з цього листа і принеси мені під ялинку!» Рано чи пізно в житті кожної дитини настає момент коли вона перестає вірити в традиційну різдв»яну казку про ельфів, оленей та пузатого, доброго і щедрого Санту. Як признався мені вчора мій старший син: «Коли я дізнався, що Санти не існує, я відчув, що все моє життя до цього моменту було просто брехнею. Зубна фея, пасхальний зайчик, і навіть Санта-нічого цього не існувало та існувати не могло»…
Однак так не мусить бути, адже Різдво і є найбільшим чудом: народженням сина Божого, котрий своєю жертвою врятував цілий світ і подарував нам спасіння та надію на життя вічне. І хоча в останні декілька років політики в багатонаціональній Америці, як і в інших розвинених країнах західного світу всіляко намагалася зробити це чудове свято більш «політично коректним», тішить те, що їм цього наразі не вдалось. Як і раніше, люди бажають один одному «Веселого Різдва» та «божого благословення» в день народження Ісуса. Проти таких «гринчів» від політики навіть виступила колишній губернатор штату Аляска Сара Пейлін, котра відправилась в передріздв»яне турне Америкою зі своєю новою книгою про Різдво. «Сьогодні стало політично некоректним нагадувати, що Ісус є головною причиною святкування Різдва. Політично коректні правила твердять нам, що ми повинні вигнати Христа з Різдва, однак ми говоримо: «Ні! Досить нас лякати своєю політкоректністю. Ми хочемо користуватися своєю свободою віросповідання»,-говорить Пейлін. Вона впевнена, що сьогодні у світі ведеться справжня, напівприхована війна проти Різдва.
Одна з відмінних рис високоморальної людини та розвиненої нації-релігійна терпимість та повага до інших традицій. Після кількох років «різдв»яної смути» Америка з країни «веселих свят» повертається до своїх християнських традицій. На відміну від попередніх років, коли рідзв»яна ялинка на стелажах супермаркетів Wal-Mart, K-mart чи навіть Home Depot називалася «holiday tree” («святкове дерево» або просто «ЙОЛКА»), в цьому році знову можна було придбати цього прекрасного предвісника Різдва –“Christmas tree”. Всі зусилля Американської асоціації сім»ї (American Family Association) , котра протягом довгих восьми років писала листи до американських корпорацій, котрі поміняли на своїх сайтах і магазинах гасла з «Merry Christmas!” на нейтральні «Happy Holidays!” були не намарно. В листопаді цього року Біл Чендлер-головний віце-президент з глобальних корпоративних стосунків відомої корпорації Gap, котра володіє сіткою магазинів Gap та Old Navy, написав відкритого листа на ім»я виконавчого віце-президента American Family Association Бада Сміта, в котрому зазначив:
«Як глобальний рітеллер ми поважаємо різноманітність наших покупців та з повагою ставимося до їхніх традицій та віри під час свят, в тому числі Рідзв»яних. Однак хочу вас повідомити, що починаючи віднині у всіх магазинах Gap будуть встановлені стенди з побажаннями “Merry Christmas” поряд з рідзв»яними ялинками і традиційними святковими орнаментами. Окрім того, для всіх працівників магазинів Old Navy I Gap в середині грудня заплановані спеціальні різдв»яні розважальні міроприємства, а на вебсайтах магазинів компанії з»явиться спеціальна секція з речами різдв»яної тематики».
Армія «різдв»яної опозиції» поступово відступає.
Згідно з недавнім опитуванням громадської думки, 67% американців хочуть бачити у своїх почтових ящиках різдв»яні привітання “Merry Christmas” замість політично-коректних “Happy Holidays”, за котрі проголосувало лише 18%. І ті політики, котрі на шпальтах газет захлинаються в екстазі, доказуючи, що таке однобоке побажання може образити інших американців є далекими від істини. В хокейній команді нашого старшого сина є чимало євреїв, котрі Різдво не святкують, однак з великим задоволенням купують подарунки і висилають різдв»яні відкритки своїм друзям-християнам. І це ще раз доказує всю магічну силу цього чудового свята.
Обсуждение
Комментариев нет.