//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

МАРСІАНСЬКІ ХРОНІКИ ЗЕМЛЯН

Земля Марсу:
-Уявляеш, я захворіла людьми! Мабуть я помру…
Марс: -не хвилюйся, я також ними перехворів і до сих пір живий:)

Коли якийсь етап в твоєму житті закінчується і ти не знаєш куди йти далі, хочеться лише одного: втекти від всіх подальше. В ліс, в гори, чи на іншу планету. Таких депресивних і просто романтиків вебсайт проекту МарсОдин вже зібрав понад 165,000. Причому односторонній вхід для потенційних самовбивць не є безкоштовним, а враховуючи рівень зарплат в ті й же Україні-доволі таки дорогим: від 5 до 75 доларів. Заплативши гроші за регістрацію на сайті, ви маєте можливість подати свою електронну заявку у вигляді мінівідео, в котрому на фоні полігону, парку, школи, чи просто брудної стіни можете коротко розказати, чому ви хочете втекти від людства і відправитися в далеку подорож теренами космосу, і якими навиками володієте в противагу іншим конкурентам, щоб заполучити місце в екіпажі.

Найбільше романтиків зібрали Америка та Китай. Ще напочатку проекту, котрий стартував в квітні цього року, бажаючих серед китайців відлетіти на червону планету знайшлось понад 10,000, поки один розумний китайоза не задумався над тим, що ж станеться, якщо проект з різних там причин не буде реалізовано. Хто їм поверне отих $5-$75 доларів, потрачених в пориві не то сильної депресії, не то п»яної романтики на квиток до Марсу? Однак регістрація на сайті виявилася «безвоздмездной», і поверненню коштів не підлягала.

«Прийомна президента США. Входить прес-секретар і широко посміхається: 
— Пане президенте, рускі на Марсі! 
— ЯК??? Адже ж ми домовлялися про спільний політ! Знову вони нас опередили…А ти чого либишся, придурок??? 
— Пане президенте, вони ВСІ на Марсі!»:)

На мрії людства -подолати простори всесвіту і відкрити життя на нових планетах -вирішив заробити магнат комерційних польотів в космос Eлон Маск. В квітні 2013 року він признався, що хоче полетіти на Марс і залишитися там жити. А щоб було з ким потеревенити у вільний від споглядання зірок час він вирішив зібрати собі команду однодумців, котрих голуба планета більше не приваблює. Голандський підприємець Бас Лансдорп придумав під цю всю авантюру проект Mars One-телевізійне реаліті-шоу, котре транслюватиме подорож і життя перших поселенців на Марсі. Висадка людей на планету планується вже в 2023 році. Космічний корабель «Dragon» для цієї подорожі обіцяє збудувати компанія SpaceX , а американська компанія Paragon Space Development, що співпрацює з НАСА, займеться розробкою скафандрів та систем життєвого забезпечення.  Прицьому НАСА ставиться до проекту як до великої авантюри. Подумати тільки: серед потенційних аплікантів є чимало людей похилого віку, котрим через 10 років виповниться поза 70, а то й взагалі не буде в живих. Іншим просто не вистарчить фізичної підготовки та здоров»я, щоб витримати політ тривалістю 250 днів, під променями космічної радіації та у важких психологічних умовах «консервної банки», в котрій на 6-8 місяців будуть наглухо закриті члени першого космічного екіпажу Марс-Земля.

Изображение

Photo picvario.com

Однак, як писав колись мій улюблений автор Айзек Азімов, без мрій про всесвіт у людства нема майбутнього. Тому проект колонізації Марсу все ж колись відбудеться, але приймуть в ньому участь люди молоді і спеціально для цього підготовлені.

Серед найбільш популярних на проекті Марс-Один аплікантів-24-річна американка Хейді, котра отримала диплом бакалавра наук та хімії у військовому інституті Вірджинії. За її словами, вона була однієї з кращих студентів серед 1,400 випусників, серед котрих лише 100 були жінками. Протягом чотирьох років навчання та воєнної муштри молода жінка постійно відстоювала своє лідерство у фізичній та інтелектуальній підготовці. Хімік за спеціальністю, Хейді планує зайнятися дослідженнями червоної планети, щоб підготувати людство до майбутньої успішної колонізації Марсу. Дивлячись її відео, не можеш позбавитися враження, що Хейді-це є жіноча версія Термінатора, котрого можна послати не тільки на війну з тероризмом, але й на врегулювання конфліктів з позаземним розумом у вигляді каракатиць-восьминогів чи багатоголової гідри. Дасть фору всім! Потрапити такій дівчині під гарячу руку мабуть не захоче не тільки колега по екіпажу, але й зелено-сірий марсіанин.

Цікавою виглядає відео-заявка 23-річного юнака з України Іоана Ткаченко.

«Ще з дитинства я мріяв стати військовим пілотом. Коли мені виповнилося 7, мій дідо подарував мені ручний годинник, котрий побував в космосі. Він належав другові діда, космонавтові Олександру Сереброву.  Цей подарунок надихнув мене стати пілотом, астронавтом, поширити знання людства про космос. Бути піонером на Марсі-моя мрія.» Я була приємно вражена рівнем презентації Іоана, котрий на фоні жовтого спортивного літака, ідеальною англійською мовою розказував про свою мрію полетіти на Марс. Популярність його відеозаявки сьогодні знаходиться на 113 місці, що є зовсім непоганим результатом, враховуючи тисячі бажаючих залишити Землю назавжди. На даний момент з України зареєструвалося 35 кандидатів, з Росії-101.

24-річний поляк Майрон приготував свою відео-презентацію в кращих традиціях голівудських режисерів. Якщо на початку відеоряду, на фоні сонячних спалахів в небі риторичне запитання «Чи існує такий (перфектний) кандидат (на політ до Марсу)?» оранжевим гаслом колить очі, то після 30 секунд відеоряду, в котрому файний парубок Майрон сміється, збирається на вершини гір та долає хвилі на сурфборді, і навіть грає на фортепіано-всі сумніви, котрі могли у вас ще могли залишитися моментально щезають. «Попердольоні інопланетяни» навіть ще не знають, яка Людина до них летить на зустріч.

Згідно з планами керівників проекту, в 2023 стартує перший модуль з 4 членами екіпажу на борту, котрі стануть першими поселенцями на Марсі. В 2025 році до перших чотирьох марсіанських емігрантів приєднаються ще четверо, а до 2033 року населення планети зросте аж до 20 осіб! Впору вибирати мера Марсу та місцевого жандарма. Хоча, як жартують скептики, «якщо китайцям сказати, що на Марсі вони зможуть мати більше двох дітей, то вони будуть там першими! А через 100 років китайців на червоній планеті вже буде 4 мільярди-з написом made in mars!:)

Відбір кандидатів триватиме до липня 2015 року, і голандські бізнесмени-автори проекту, сподіваються зібрати близько мільйона заявок. Сумніваюсь, що їх не трафить особисто проглядати кожен з мільйона відеороліків кандидатів, тому сподіватися на те, що твій, і тільки твій відеоряд полюбиться авторам проекту настільки, що тебе запросять на фінальне інтерв»ю може лише наївний. Якщо для авторів проекту Марс-Один перш за все є бізнесом-порахуйте 1 мільйон заявок, за кожну з котрих в середньому люди заплатили по $35-це $35,000,000!, то для більшості тверезих мрійників, котрі не дійдуть до фіналу проекту- це чудове відео на пам»ять для своїх коханих, друзів, дітей та онуків про те, що одного разу ти був майже готовим покинути нашу Землю назавжди і ступити ногою на поверхню червоної планети. Хоча, як обіцяють голандці, в 2015 році вони визначать команду з 20-ти кращих кандидатів, серед котрих будуть як чоловіки, так і жінки, і розпочнуть їх тренувати.  Чи полетять вони справді на Марс, чи стануть героями марсіанської саги на Землі-покаже час. А поки що можна закінчити анекдотом в тему: «чому фотографії з двох марсоходів так сильно відрізняються? Та тому, що перші робив Спілберг, а другі-Лукас»:)

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: