//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

На продаж: Приватна квартира в алтарній частині церкви. Або хто хоче хату, яка ще вчора була католицьким собором?

�та старая польская церковь в "украинском селе" Чикаго была первым проектом по изменению сакрального статуса на жилой фонд. Конвертация церкви в 6 жилых квартир показалась покупателям заманчивым предложением и в начале 2000-х годов все квартиры моментально были расспроданы.

Ця стара словацька церква в "Українському Селі" в Чикаго була першим проектом щодо зміни сакрального дому на житловий фонд. Конвертація церкви у 8-квартирний будинок виявилася прибутковим проектом і напочатку 2000-х років всі квартири були розпродані.

Початок 2000-х років в Чикаго ознаменувався бумом на ринку нерухомості, під час якого росли, немов гриби після дощу, новобудови, ремонтувалися занедбані десятиліттями будинки в історичних кварталах міста і перероблялося під елітні квартири абсолютно все: від збанкротованих колись фабрик і заводів-до закритих католицьких і православних церков.

На перший погляд, таке св»ятотатство повинно було б привернути увагу віруючих і спричинити масові маніфестації. Але все пройшло тихо: якщо церква має стояти роками порожньою і повільно програвати нещадну бійку з часом-нехай принаймі будівельники подбають про її зовнішній вигляд. Не знаю, як себе почували потенційні покупці, вибираючи собі квартиру. Чи обговорювали найбільшу св»ятість того чи іншого кутка квартири, складали плани відносно того, де поставити ліжко, розмістити туалет, підключити телевізор. Для мене чомусь вважається така конвертація церкви в квартиру трохи дикою, адже в цих стінах ціле століття правилися служби за здоров»я і упокій, запалювались свічки ангелам хоронителям, вінчалися молодята, хрестилися новонароджені і відправлялись служби «в останній путь» покійникам. А кам»яний напис на словацькій мові дотепер нагадує сакральну історію цієї будови: «Пану Ієсусу-на радость сердця».

"Сакральні лофти"

"Сакральні лофти"

Ця стара православна церква в районі Гамбольд Парку (декілька вулиць на північний-захід від "Українського села") відійшла в житловий фонд міста і сьогодні заселена здебільшого латиноамериканцями.

Ця стара православна церква в районі Гамбольд Парку (декілька вулиць на північний-захід від "українського села") відійшла до житлового фонду міста і сьогодні заселена здебільшого латиноамериканцями.

Проект конвертації словацької церкви в апартаментовий будинок був одним з перших, але далеко не останнім. Обіднілі парафії Чикаго були змушені продавати церкви, оскільки етнічні громади поступово вимирали (як наприклад старі емігранти словацького і чеського походження) або асимілізувалися в американському суспільстві. p1050946Їхні церкви віддавалися іншим парафіям-баптистам, Свідкам Ієгови, часами навіть переходили в руки інших етнічних меншин у цьому районі (китайців, корейців, індусів, пакистанців, афро-американців), або продавалися місцевим девелоперам, котрі переробляли старі церкви в шикарні однородинні будинки або чудові квартири. p10509481Одним з найновіших проектів в околицях Чикаго є конвертація старої церкви на Western Avenue, що в Українській околиці, під апартаментовий будинок, з елементами модерної забудови під існуючий стиль церкви. Я чула, що власниками проекту і будівельниками є місцеві українці. Про «св»ятість» самої ідеї говорить і назва проекту будівництва: «Сакральні лофти». Не знаю, чи допомагають будівельникам у цьому місцеві церковні ангели, бо сакральну вивіску я вже бачу принаймі рік.

Новий "сакральний" проект в українській околиці Чикаго

Новий проект преображення церкви в квартири: "Сакральні лофти"

Все глибша фінансова криза спричинила і різке падіння цін на церкви. Вони, як і вся інша виставлена на продаж нерухомість (квартири, будинки, офіси, заводи), поступово втрачають десятки, а то й сотні тисяч доларів в ціні, і все ж не можуть знайти собі покупця. Ще один кандидат на «конвержин»-стара вірменська церква в кроках ходьби від «українського села». За рік часу вона впала в ціні від майже $619,000 в 2007 році-до $325,000 у вересні 2008, і мабуть що впаде ще вдвічі більше, оскільки вимагає капітального ремонту.

Ще один кандидат на продаж-вірменська православна церква

Ще один кандидат на продаж-вірменська православна церква

p1050939

church-armenianЦерква була збудована в 1905 році і декілька років тому пережила пожежу, в результаті якої потерпіла задня стіна будови. Реалтор, чий офіс залістував цю церкву, вже другий рік чекає на покупця. На відміну від Каліфорнії, вірменська громада Іллінойса не така велика і потужня, і здебільшого мешкає на далеких північних передмістях штату.

А сотні тисяч інвестицій, необхідних для генеральної перебудови і конвертації під квартири, навряд що себе сьогодні оправдають, оскільки люди перестали масово інвестувати в нерухомість і думають тільки про одне: як пережити кризу.

_

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: