//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

МАЗЕПИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ

Що спільного між селищами Мазепа (штат Міннесота), Мазепа (штат Пенсильванія), Мазепа (штат Південна Дакота), і Мазепа (провінція Альберта, Канада)? Якщо ви думаєте, що це дивовижний збіг обставин і що «Мазепа» в перекладі з індійського (адже чимало назв північно-американських міст мають індійське коріння) щось там собі значить-ви помиляєтеся. Всі ці поселення були свідомо названі в честь українського гетьмана Івана Мазепи.  І зовсім не тому, що перші українські поселенці були більш свідомими, аніж четверта хвиля іміграції і активно проводили просвітницьку діяльність в затурканих американських масах. Ні, власне американці тоді знали про гетьмана Мазепу більше, аніж знають про нього сьогодні, і все це завдяки шедеврам світової літератури.

Зокрема, як пише Вікіпедія щодо історії заснування міста Мазепа в Міннесоті (Mazeppa) —«це є місто, розташоване в окрузі Вобаша, штат МіннесотаСША уздовж північної розвилки річки Зумбри. В переписі 2010 року населення становить 842 особи. 44% жителів міста Мазепа німецького походження, а 10% ірландського».

Українців там зовсім немає, принаймі статистика опису населення про це не свідчить. Загальна площа містечка- лише 2,8 кілометри: за американськими мірками- доволі маленьке. Якщо ваша українська душа коли-небудь захоче жити в цьому мальовничому селищі в штаті Міннесота, то за будиночок в зелені (чи снігах) Мазепи доведеться в середньому викласти $250,000.

Місто було засноване Гамлетом Фордом і його сином Орвілла Фордом у 1854 році як село. Назву міста — «Мазепа» було запозичене з популярного на той час одноіменного твору лорда Байрона про українського гетьмана Івана Мазепу.

MAZEPPA_PA

Mazeppa, PA (WIkipedia)

Кількома десятками років пізніше, в іншому штаті США-Пенсильванія історія повторилася. Невелике містечко, котре нині стоїть неподалік від хайвею 1001, також було назване в честь українського гетьмана. Засноване в 1886 році Самуелем Боуйером та його дружиною Сарою, спочатку поселення мало назву Боєртayн. (Boyertaun), однак назва не прижилась. Тоді вчитель Клемент Едмандс (Clement Edmunds) в тому ж 1886 році запропонував місту нову назву: «Мазепа» («Mazeppa»), взяту з улюбленого ним твору лорда Байрона.

Однак історія на цьому не закінчується. Майже в той самий час в іншому штаті -Південна Дакона-захоплення твором лорда Байрона про українського гетьмана Мазепу приводить до того, що Карл і Ернестіна Корс засновують в 1885 році нове місто (полюбляли ж колись люди читати!) Звісно ж- під назвою «Мазепа». На відміну від інших містечок, поселення в Південній Даконі великим назвати важко.

Станом на 2000 рік тут налічувалося 79 осіб, здебільшого зайнятих в сільськогосподарському виробництві. Щільність населення — 0,59 осіб на квадратний кілометр. Чоловіків — 53,16%, жінок — 46,84%. Расовий склад міста — білі. Українців тут також нема.  35 жителів селища німецького походження, 17- норвезького, решта — ірландського та англійського. В інтернеті важко знайти багато інформації щодо цього селища в Південній Дакоті, окрім вебсайту, на котрому пропонують знайти своїх предків на цвинтарі села «Мазепа». Не змогла я віднайти навіть інформації про оренду чи продаж нерухомості-показника «живучості» міста: в пошукових даних незмінно значилось: «zero». Ймовірно, що через декілька років це поселення перейде в розряд так званих міст-привидів, котрих в Америці є чимало, і його цікава (зокрема для українців) історія кане в Лету.

Mazeppa, Canada (Wiki)

Mazeppa, Canada (Wiki)

Однак, якщо три «мазепи» на всю Америку-це трохи багато, то в Канаді існує «два Мазепи в одному».  Мазепа (Mazeppa) — населений пункт   в канадській провінції Альберта розташований біля автомобільної дороги № 2, поблизу міста Хай-Рівер (High River). Біля населеного пункту знаходиться газовий завод «Мазеппа», котрий на відміну від самого поселення ще досі існує і навіть процвітає. Однак щодо канадського села Мазепа, то нині воно є візуально містом-привидом, і такою ж історією як і сам гетьман війська Запорізького.

 

 

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: