//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

Українці Чикаго обирають президента

Чикаго сьогодні голосувало. Звісно, що голосували далеко не всі 3 мільйони мешканців Міста Вітрів, а лише невеликий відсоток тих, кого вітрами іміграції закинуло до цього чудового міста Середнього Заходу.  Изображение

Изображение

«Кажуть, що люди будуть підписувати прапор. Чи це часом не його зараз розстеляють?»-цікавиться старша жінка.

На виборчій дільниці номер 900092 зареєстровано 6961 виборців. Доволі небагато, враховуючи той факт, що лише в Чикаго за скромними підрахунками проживає понад 100 тисяч українців, а голосування на дільниці охоплювало виборців з 10-ти штатів Середнього Заходу, серед котрих Віскансин, Мічіган, Індіана, Айова та інші. Причиною тому-недосконалість нинішнього закону про вибори, згідно з котрим голосувати можуть лише виборці, котрі стоять на консульському обліку в країні їхнього тимчасового або постійного проживання, а сама регістрація закінчується 6 днів перед початком голосування. Українці, чиї паспорти на даний момент є прострочені  також не можуть голосувати. А таких у Чикаго є чимало: нелегальних імігрантів, котрі приїхали до Америки на так званій «одноразовій візі» і залишилися тут жити на «пташиних правах». До іншої категорії українців, котрі не могли взяти участі в голосуванні відносяться ті, котрі після отримання американського громадянства побоялися продовжувати свої українські паспорти, щоб не стати жертвою юридичного казусу, згідно з котрим українська держава розглядає кожного українця, котрий не відмовився від українського громадянства як громадянина України, тим не менш не признає факту подвійного громадянства. Більше того, бюрократична волокита з продовженням простроченого українського паспорту нерідко робить таку справу «місією неможливою». Тому більшість американських українців спостерігали за виборами президента по Інтернету.Изображение

Усі, хто є зареєстровані в списках — громадяни України, котрі перебувають на консульському обліку, а також ті, кого було внесено до списків на попередній виборах. Членами виборчої комісії у Чикаго є 19 волонтерів. Їхня доволі кропітка праця є безкоштовною, однак дуже потрібною, адже одному дню голосування, котре триває від 8 ранку до 8 вечора передує довгий час підготовки. Людей звозять до Чикаго автобуси, арендовані громадськими організаціями і церквами, хоча більшість з українців добираються до Чикаго так би мовити «своїм ходом». Не рідко-за сотні кілометрів, лише, щоб проголосувати.

Изображение

Біля українського посольства в Чикаго

Изображение

Такі жовті автобуси сьогодні розвозили не американських школярів, а українських виборців з Чикаго та його передмість.

«Головне, щоб обрали президента у першому турі. Не має сенсу тратити мільйони доларів на другий захід і продовжувати проливати кров»,-говорить мужчина літнього віку, котрий вже понад годину стоїть у черзі до дверей консулату.

«Чимало людей говорить, що сьогодні слід голосувати не лише серцем, але й логікою, завідомо підтримуючи найбільш рейтингового кандидата. Однак я з ними не зовсім згідний: слід голосувати перш за все за того, кого вважаєш найкращим кандидатом на посаду президента. За того, хто зможе щось змінити на краще у цій країні,-говорить голова виборчої дільниці Ростислав Гриньків, котрий зокрема є представником кандидата в президенти України Олега Тягнибока. У виборчій комісії є представники й інших кандидатів в президенти України, наприклад Петра Порошенка.

photo 5 (10)На вулиці-сотні людей, однак вони терпляче чекають своєї черги. Черга розділена на два ешелони: люди з номерами від 1-4923 піднімаються до консульства сходинками вверх. Тим, чиї прізвища опинилися у виборчих номерах від 4923-6961 повезло значно більше, адже в черзі, котра прямує до нижніх дверей консулату людей значно менше.Изображение

Чимало людей у вишиванках і в св»ятковому піднесенні духу. І навіть поліцейські, котрі від самого ранку забезпечують мирний перебіг виборів, здається вже усвоїли головні дві фрази дня, котрі то тут-то там звучать з уст українців: «Слава Україні! Героям Слава!»

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

Комментариев нет.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: