//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

АМЕРИКАНСЬКА ЧИ СВІТОВА ФІНАНСОВА КРИЗА?

На жаль, для багатьох українців чи росіян властивий сліпий патріотизм, базований не на любові до своєї країни, а на тупій ненависті до всього західного і особливо американського. Для того, щоб у когось не було ілюзій відносно наївної благополучності Європи у порівнянні з «повною жопою Америки», я хочу привести конкретні дані. Те, через що ми проходимо сьогодні є СВІТОВОЮ КРИЗОЮ, а не суто американскою. Щоб оперувати мовою математики і офіційними фактами, а не емоціями та лірикою, звернімося до першоджерел.

Отож: річний ВВП Америки (GDP, або «внутрішній валовий продукт», тобто все, що заробляє країна протягом року) становить 14.8 трильйонів доларів, з котрих національний борг Америки становить 82.9% від її річного ВВП, або 12.095 трильйонів доларів.

При цьому мені здається, що паніка навколо фантастичного боргу США була роздута невипадково, оскільки лише декілька років тому ніхто в світі особливо не заікався щодо неможливості виплати Штатами такої астрономічної суми, а тут «бах!»-проблема світового масштабу. Можливо ціллю такої паніки є створення нової світової монетарної системи (будь-то корзини світових валют, чи нової грошової одиниці, котра замінить дескридетований долар), а також провести зміни у світовому розташуванні сил і зон впливу.

Річний ВВП (GDP) Греції становить 357 мільярдів доларів, з котрих національний борг країни  у 2008 році становив 301.9 мільярдів доларів (понад  93% річного ВВП), наприкінці 2009 року піднявся до майже 125% (!!!) і продовжує зростати. Економісти прогнозують, що Греція може повторити долю Ісландії, котра в минулому році оголосила банкротство.

Річний ВВП Японії у 2008 році становив 4.91 трильйони доларів, з котрих національний борг країни становив 836,521 трильйони йен (194% від ВВП!), а в 2010 році становитиме 223.4% від річного ВВП (в порівнянні з 99.3% прогнозованого співвідношення національного боргу до ВВП у США в 2010 році. Тобто Японія буде винна в 2.25 рази більше, аніж заробляє протягом року!)

Річний ВВП Англії у 2008 році становив 2.62 трильйони доларів, з котрих національний борг Великобританії становив 56.8% від ВВП, (або £800.8 billion), а в 2010 році прогнозований на рівні 80.2% від річного заробітку країни.

Річний ВВП Італії у 2008 році становив 2.29 трильйони доларів, а національний борг країни перевищив 107% від ВВП країни. У 2007 році Італія була змушена продати частину своїх золотих запасів для погашення національного боргу, після чого в 2008 році борг зменшився до 72.5%. В 2009 році, у зв»язку зі зростанням національного боргу до критичних 100%, керівництво Італії пішло на непопулярні заходи з урегулюванням фінансової політики держави: щоб зменшити бюджетні видатки, було вирішено зекономити кошти на навчання та звільнити з роботи понад 15% вчителів загалом по країні, а також зменшити фінансування шкіл на суму в 10 мільярдів доларів.

ТУТ ви можете знайти графік порівняння ВВП країн світу за 2008 рік.

Національний борг багатьох розвинених країн світу перевищує 70% від їхнього загального річного прибутку (ВВП): так, національний борг  Мальти становить 70.9% від ВВП, Португалії-84.6%, Індії-79.5%, Ізраїля-80.1%, Франції-82.5%. Слід відмітити, що наявність національного боргу має як позитивний, так і негативний вплив на економічний розвиток країни. Так, в періоди економічних спадів ефективним способом пом»якшення ситуації виступає державне окредитування (коли держава отримує кредити для стабілізації своєї економіки). Ці гроші можуть стати базою для майбутнього економічного росту країни, особливо у випадку їхнього інвестиційного характеру. При цьому, наявність непомірно високого чи відносно низького зовнішнього боргу ще не свідчить про можливість банкротства країни. Так, Ісландія, чий зовнішній борг до банкротства був відносно низьким була першою з країн, котра оголосила, що знаходиться на порозі дефолту. Причиною цього став важкий економічний стан найбільших фінансових інституцій країни-банків Kaupthing, Landsbank и Glitnir, котрі опинилися на межі банкротства. Справа в тому, що борги треба обслуговувати, а якщо в країні не розвинене виробництво, є високий рівень безробіття і немає грошей на обслуговування боргу-це може привести до можливого дефолту. Сьогодні Латвія знаходиться перед небезпекою банкротства.

Річний ВВП УКРАЇНИ в 2008 році становив 180 мільярдів доларів. При цьому, національний борг країни у 2008 році доходив до 100 мільярдів доларів (55% від ВВП), а в 2009 році їх перевищив. Економіка країни в 2009 році зазнала серйозних перетурбацій: від 20% спаду напочатку 2009 року-до майже 15% спаду в цілому за рік. Згідно з інформацією Національного банку України, валовий зовнішній борг України в другому кварталі 2009 року зріс на 1.5 мільярди доларів (або на 1.1% , до суми в 100,58 мільярди доларів), а борг органів грошово-кредитного урегулювання зріс на 33.2% до суми 6.05 мільярда доларів. У другому кварталі Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) надав Україні другий транш кредиту stand by у розмірі 2,8 мільярди доларів, котрий був порівно розділений між Національним банком і урядом країни. А вже в грудні 2009 року віце-прем»єр міністр Григорій Немиря поїхав до Вашингтону, щоб випросити новий транш кредиту від МВФ. Так що говорити про «нове українське економічне чудо» без допомоги з-за кордону не доводиться.

Copyright © 2009

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

 1. всі ці цифри — намальовані .. вони немають сенсу…
  бо тоталітарна америка — сама спекулює цифрами далекими від правди… так само як в свій час здохлий совок…
  після того що америка оголосила про безробіття на рівні 10% — їм перестали вірити — при реальному 18-19%
  то ж думай…
  сприймай все критично
  індустріально-корпоративне суспільство — брехливе..
  до речі а ти не рахувала вартість софту в україні…- він дорожчий за всю нерухомість в америці… — і ніхто про це не говорить…

  Posted by Андрій | 13 декабря, 2009, 2:42 пп
 2. Всі ці цифри про ВВП та національний борг країн світу є реальними і вже мають в собі закладені втрати на ринку працевлаштування. Для людей, зелених в економіці, ВВП-то є річний дохід держави, калькульований на базі того, скільки грошей країна отримала від платників податків (юридичних та фізичних). Відповідно, якщо ситуація з працевлаштуванням була б кращою-прибутки були би вищими.
  Якщо Україна так добре собі дає раду, то навіщо далі просить про нові транші кредиту у «загниваючої Америки»? Ці 2 мільярди нової позики, то, так би мовити, українському прем»єр-міністрові «на каву»? До речі, повертаючись до цифр, річний прибуток американского міста Чикаго становить 19 мільярдів доларів, а ціла Україна заробляє 140 мільярдів в рік (дані на кінець 2009 року).
  А про те, що українські програмісти працюють на замовлення західних компаній-то це абсолютно логічно. Моя племінниця, до речі, займається пошуком роботи і замовлень для таких програмістів. Американські компанії набирають програмістів для своїх проектів з різних країн світу: здебільшого, Індії, а також України, Польщі, Росії та інших країн Східної Європи. По-перше-це дешева робоча сила, котрій не треба платити коштовних бонусів та страхувань, як це робиться у випадку із влаштуванням на повну робочу ставку американських програмістів. Окрім того, наші люди є розумними і кмітливими, і роблять таку роботу досить непогано. Зрозумій мене правильно: я бажаю лише процвітання як Україні, так і Америці, адже чим краще будуть жити люди-тим менше буде на світі зависті та злоби.

  Posted by Dana Hope | 13 декабря, 2009, 7:42 пп
 3. знаєш — я за освітою структураліст і формаліст… — тому чудово уявляю як малюють американці псевдоцифри…
  скільки можна вірити корпоративно брехливій туфті
  ми живемо вже в суспільстві з вільною інформацією.. а не в оруелівському кошмарі — америка це і є оруел зі свії міністерством правди..
  провідні світові корпорації :)))) — мак дональдс — ха ха ха — це гірше газової камери — з нього всі сміються — і подібне все інше американське..
  а про ВВП України… хм — смішно — 80% економіки є необліковано…. — і кеш що вдвічі реально дорожчий — бо неконтрольований… —
  подивись на Київ… якось… і порівняй з пгт чікаго

  Posted by Андрій | 13 декабря, 2009, 8:43 пп
  • Була в Києві минулого року: шок. Ціни вищі від чиказьких вдвічі, і страшна прірва між багатими і тими, що залишилися (тобто, бідними). А необлікованістю державного бюджету не слід хвалитися: тому так погано і живете, що все робиться «за поняттями» і «на чорно», а не «по закону». Відносно американських корпорацій, так тут ти загнув: майже всі авіалінії України перепрофілювалися на американські Боінги, населення із задоволенням жує «ножки буша» та «піцци» та «хотдоги» (справжній український продукт!), компанії та пересічні українці купують американські комп»ютери Dell та HP, котрі мають такі самі американські операційні системи Windows чи Vista та (неукраїнські) програми Avast, PhotoDelux, і т.п, а також елементарні прилади побутової техніки виробництва GE. Можливо я не знаю про якій сучасні відкриття знаменитих українців, котрі мають світове значення, але більшість світових (в тому числі української) економік тримається на американських досягненнях.

   Posted by Dana Hope | 13 декабря, 2009, 11:00 пп
   • програми ніхто не купує…
    і хотдогів ніхто не жере
    і середня зарплата купівельно значно вища за чікагзьку… ось…
    світові економіки вже валяться від американських псевдовчених…

    Posted by Андрій | 14 декабря, 2009, 7:38 пп
   • Дай Боже…

    Posted by Dana Hope | 14 декабря, 2009, 8:38 пп
 4. ну я був півроку і жив не в околиці — якажу про американців — вони бидло і тупі страшно…
  а про Париж ти загнула — Париж це столиця світу!!!!!!!
  сходи в Арт Інститут… хоча б
  цікаво — чому капітали тікають з америки зі швидкістю електроннобанківських звйязків?
  га?

  Posted by Андрій | 13 декабря, 2009, 8:49 пп
  • до речі, тут лінк про інвестиційну привабливість України:
   http://www.epravda.com.ua/news/4b23761641781/
   А відносно американців, вони не тупі, а наївні. У них не має постійно на думці когось виставити, облопошити, як це роблять, до речі, наші: вкрасти гроші з кредитних карт, позичити під будинки чи неіснуючі бізнеси кредити, а потім успішно звалити на Україну з десятками, а то і сотнями тисяч доларів і говорити про тупих американців та про патріотичних і розумних українців.

   Posted by Dana Hope | 13 декабря, 2009, 10:47 пп
  • Андрій, патріотизм не повинен вимірюватися заперечуванням реальних фактів та очорненням інших країн та націй. Якщо хочеш продовжувати дискусію-пиши на імейл (він висвічений під іменем), або залишимося при своїх думках «за кадром».

   Posted by Dana Hope | 13 декабря, 2009, 11:12 пп
 5. Хто і для чого насправді організував кризу можна дізнатися з книжки Ніколая Старікова «Криза. Як це робиться»: http://osobystist.com/?id=2e2939bf-ddd9-468c-a4ac-52acabf31b80&o=50

  Posted by Mykola | 13 апреля, 2010, 2:25 пп

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: