//
you're reading...
УКРАЇНСЬКИЙ БЛОГ

«УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО» ЧИКАГО

sign-ukvillageКоли наприкінці 1997 року ми приїхали жити в Чикаго і вибирали райони для оренди квартири, одним з них було «українське село» Чикаго. Розташоване неподалік від бізнес-центру міста-давнтауну, з його чудовими хмарочосами, мальовничими видами на ріку Чикаго рівер та чудовими парками, цей район почав заселятися українцями ще наприкінці 19-го століття. Хоча в 90-х роках 20-го століття він більше нагадував небезпечне гетто, оточене бідними і кримінальними кварталами афроамериканців та пуерто-ріканських і мексиканських генгів. Більше того: в кілометрі від українських кварталів, при в»їзді до дуантауну зі сторони вулиці Division, був розташований найнебезпечніший район Америки «Кабріні Грін», куди боялися виїжджати на виклики та патрулювання навіть місцеві поліцейські. 

p1050923«Якщо ти хочеш тут жити, то нам доведеться завести вівчарку. А ще краще дві»,-резонно зауважив чоловік. Перспектива життя з новонародженою дитиною, кішкою та двома великими псами в кількох квадратних метрах орендованої площі мене не приваблювала. На той час нового будівництва в цьому українському осередку кольорового американского життя ще не було і квартири в українській околиці були в свому оригінальному вигляді 20-х років 20-го століття: з потрісканими стінами, котрі, здавалося б, на тебе насуваються (дуже вузький простір квартир, а в спальнях інколи навіть не було достатньо місця, щоб поставити двоспальне ліжко), оригінальною системою водопроводу початку 20-го століття і небезпекою бути десь підстріленою на вулицях «села». Тому вибір пав на польську околицю в 20-ти хвилинах їзди від центра міста.

вулиці "села"

вулиці "села"

Українське село почало мінятися в кращу сторону вже напочатку 2000-го року, коли в околиці почало будуватися чимало нових будинків і ремонтуватися старі.

Українська кредитова спілка Самопоміч

Українська кредитова спілка Самопоміч

Одна з вулиць українського села

Одна з вулиць українського села

Новозбудована (в 2001 році) вілла на вулиці Hoyne

Новозбудована (в 2001 році) вілла на вулиці Hoyne

Одним зі спонсорів такого позитивного переродження українського села стала українська кредитова спілка Самопоміч, котра видала мільйонні кредити українським контракторам (будівельникам) на численні проекти з реконструкції існуючих будинків та новобудови нових. p1050913Вже через короткий час серед місцевих реалторів та інвесторів поповзли чутки про перспективність та елітність розташування української околиці.  Величезні гроші, вкладені в будівляні проекти, змінили вигляд села на краще, однак підняло ціни на квартири та будинки до абсурдного максимуму.

загальноприйнятою американскою назвою, котра занесена до реєстрів і карт, і назвою чи іменем знаменитості з української історії

В українській околиці назви вулиць позначені двояко: загальноприйнятою американскою назвою, котра занесена до реєстрів і карт, і назвою чи іменем знаменитості з української історії

p1050876

В далині-українська православна церква св.Володимира

Ріст цін та часткова зміна популяції в українських кварталах на жаль не вплинула на якість шкіл: вони залишилися такими ж паршивими і небезпечними. Єдиною альтернативою є приватні школи при церквах, оскільки вони дають більш-менш якісну освіту і непогану адаптацію до американського суспільства новим українським імігрантам. Церков в українській околиці чимало, однак школу має лише одна-парафія св. Миколая. Першу школу української грамоти було засновано 1905 при церкві св. Миколая (на 1922 в ній вчилося 300 учнів); 1936 з неї утворилася цілоденна українська католицька школа.

Церковні школи в Америці, окрім фінансової підтримки самої парафії, прихожан, приватних і бізнес пожертвувань, ще й заробляють гроші самі, по суті-через азартні ігри. Улюблена гра в церковних школах-Бінго-варіант лото. В Бінго грають у всіх церковних школах, незалежно від віросповідання та етнічної приналежності.

В церкві Св. Миколая також грають в Бінго

В церкві Св. Миколая також грають в Бінго

Мої діти ходили до польської католицької школи тому, що в нашому районі української не було, а в Америці релігія відділена від держави і не пропагується на час шкільних занять, котрі ведуться лише англійською мовою. Кожного шкільного року кожна сім»я, чия дитина вчиться в школі, повинна була відпрацювати один вечір в школі, координуючи гру Бінго, або відкупитися з розрахунку $200 за дитину. Така дещо комерційність церков пояснюється тим, що навчання в Америці коштує дорого, а грошей виділяється обмаль. Тому і стараються поєднувати «цікаве» з «прибутковим».

Історія самої церкви Св. Миколая надзвичайно цікава. Українці почали поселятися у Чикаго з 1880-их pp., спершу з Закарпання, а потім- з Галичини. Першим організатором українського громадського життя став лікар В. Сіменович, котрий поселився в Чикаго в 1892 році. Першу греко-католицьку парафію Пресвятої Богородиці, що складалася у більшості з закарпатців, засновано 1902, а в 1905 році було відкрито церкву св. Миколая. Однак досить скоро невелика церквушка стала занадто тісною для все більшої кількості прихожан, і було вирішено будувати нову більшу церкву.

церква Св. Миколая (1930) в стилі постбарокко

церква Св. Миколая (1930) в стилі псевдобарокко

Гроші на побудову церкви збирали всією громадою. Старожили розповідали як їхні батьки і діди віддавали більшу половину своєї зарплати на пожертву в фонд будівництва церкви. Свій сучасний вигляд у стилі псевдобарокко церква прийняла в 1913-1915 році, а в 1930 році при ній було записано 800 родин. В 1960 році-2700 родин, а в 1961 році церква стала катедрою св. Миколая.

До сьогоднішнього дня церква відноситься до католицького віросповідання і св»яткує Різдво і Паску за католицьким (а не Грегоріанським) календарем.

Після притоку 4-ї , нової хвилі української іміграції, особливої популярності набув новий, греко-католицький собор св. Володимира і Ольги (збудований в 1973 році), котрий на сьогоднішній день нараховує найбільшу кількість прихожан серед нових імігрантів з України.

вхід до церкви св. Володимира і Ольгиp10509151

вхід до церкви св. Володимира і Ольги

About Dana Hope

Если бы счастье умело разговаривать, оно бы вам каждую минуту звенело под ухом: "Посмотри на меня. Я здесь: в улыбке твоих детей, в ароматном запахе утреннего кофе, в любви твоего мужа, в заботливой ласке твоих родителей..." Но оно молчит, надеясь только на нашу интуицию и правильное восприятие мира.. Как шутит мой муж, я воспринимаю жизнь как авантюру, а не как наказание. Только законченная авантюристка может согласиться иммигрировать в чужую страну на 9-м месяце беременности, без работы, знакомств и особенных денег (как турист), и в то же время свято верить в "светлое будущее в новой стране". За свой довольно таки большой стаж в журналистике, я успела поработать на телевидении, пресс-агентствах, журналах и газетах и более 8 лет-на радио ("Радио Свобода" и "Голос Америки"). В Америке пришлось снова начинать всё с нуля, и методом "научного тыка" браться за разные работы и специальности, получать новое образование и искать себя в этой новой, но такой интересной стране. Я не понимаю людей, которые считают иммиграцию-предательством. Это в первую очередь-Познание другой жизни, культуры, социума, и самого себя. Мы все в течении своей жизни делаем выбор: не раз, и не два, а порой каждую минуту, решаясь пойти тем или иным путем. И этот наш выбор (хотя он и называется "наш"), всё же влияет на жизнь многих людей-в позитивную или негативную сторону. Моя иммиграция помогла мне избавится от многих предрассудков по отношению к жизни, "тупым" американцам (они не тупые, они просто наивные), жизненным ценностям и много чему другому. Именно здесь я впервые поняла истинную прелесть тупой американской улыбки (how are you?): она несет незнакомым людям позитив, а не тупое безразличие и раздражение. Ведь то, как ты воспринимаешь мир и других вокруг себя-основа твоего благополучия и счастья, которое не всегда зависит от количества денег в кармане.

Обсуждение

 1. Бомба! Дуже цікава стаття і відео про Українеське село в Чікаго (США).
  Сам живу в Сієтлі, но в нас такого «села» нема, правдна українців хватає.

  Posted by Taras | 15 декабря, 2009, 5:22 дп
 2. Ех… Цікаво почитати як там наші люди живуть… І сам би хотів до Штатів… Заздрю я Вам, мабуть…

  Posted by Вадим Барбарук | 13 июля, 2010, 8:43 пп
 3. Де знайти українське село в Чікаго,я маю на увазі вулиці або станцію метрополітену?

  Може мені хтось сказати,чи є в Чікаго православна церква(але не київського патріархату)?

  Posted by Павло Єременко | 19 июля, 2010, 7:59 пп
  • Українська околиця розташована між вулицями Chicago Авеню та Division з одного боку, і вулицями Western та Damen з другого. Є декілька автобусних зупинок, наприклад на пересіченні вулиць Chicago Ave i Western Ave. Станція метрополітену Division або Grand.
   На невеликій, по суті, території «українського села» знаходиться чимало українських церков. (принаймі 5-6 церков). Православні також є, зокрема катедральний православний собор Св. Князя Володимира на вулиці Oakley. (я не впевнена відносно патріархату, але мені здається, що він не відноситься до київського патріархату), а також російська православна церква Св. Троїці (вселенського патріархату) на вулиці Leavitt. На пересіченні вулиць Damen/Cortez є українська баптистська церква. В передмістях Чикаго є також чимало українських церков, так що проблем з вибором у вас ніколи не буде.

   Posted by Dana Hope | 20 июля, 2010, 3:53 пп
 4. Прошу надати розголосу такій проблемі :
  I, my wife and two sons 10 and 16 years of age participated in diversiti visa lottery program DV 2012.
  May 1, 2011 we opened the message that I selected for further participation in the lottery.

  United States Department of State
  Kentucky Consular Center
  3505 North Highway 25W
  mlliamsburg, KY 40769
  U.S.A
  ROMAN OLEKSIYOVYCH PYLYPIV
  c/o PYLYPIV ROMAN OLEKSIYOVYCH
  STREET ХХХХХХХ
  ХХ
  DROGOBYCH, LVOV 82100
  UKRAINE
  Dear ROMAN OLEKSIYOVYCH PYLYPIV,

  You are among those randomly selected for further processing in the Diversity
  Immigrant Visa Program for the fiscal year 2012 (October 1, 2011 to September
  30, 2012). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the
  number of applicants selected is greater than the number of visas available. Please
  retain this letter and take it with you to your visa interview.

  Case Number: 2012EU0000ХХХХ

  We all, especially children, were immensely happy.
  May 13, 2011 it was announced that the previous message was invalid.
  http://www.dvlottery.state.gov/
  We consider it a gross violation of our rights.
  After the announcement of the lottery can not revoke them.
  This is impossible even in Ukraine.
  This is an international scandal.
  The victims were about 22 000 people
  People united http://www.facebook.com/dv2012
  Leave the results announced May 1, 2011 is more honest thancancel them.
  Our family of Mr. President asks you to give us a chance andreturn the faith in American democracy.

  Sincerely
  Roman Pylypiv

  Posted by Роман | 31 мая, 2011, 3:36 дп
  • Мені дуже жаль цих людей, котрі отримали повідомлення про виграш, а потім дізналися, що результати були анульовані. Я не хочу вам давати марних надій, але спробуйте сконтактувати якого-небудь американського іміграційного адвоката і запитатися, чи у вас є шанс цю карту отримати. Якщо ви знаєте мову, маєте вищу освіту, добру спеціальність-можливо адвокат зможе переконати американське посольство в тому, що Америці така сім»я необхідна. Якщо хочете-можу дати координати на адвоката, котрого ми використовували для отримання нашої зеленої карти 13 років тому. Він американець українського походження, говорить українською, але я не впевнена чи читає і пише українською мовою. Вроді би непоганий адвокат. Живе в Чикаго. Якщо хочете спробувати йому написати імейл або задзвонити-дайте знати, і я скину його координати.

   Posted by Dana Hope | 3 июня, 2011, 4:40 пп
   • Пані Дано!

    Дуже Вам вдячні за увагу до нашого листа. Ви перші, хто відкликався на нього. Нас дивують окремі особи , які приїзжають в Україну і розказують нам як ми маємо жити, допомагати один одному, а фактично вони нікому не збираються допомагати.

    Я був би вдячний за висвітлення даного питання в українській пресі в США.

    Як крайній захід я розглядаю допомогу адвоката, а тому прошу мені дати адресу того , про якого ви згадуєте.

    Ще раз дуже дякую за увагу до нас.

    З повагою Роман, Наталя , Олежик та Андрійко.

    Posted by Roman | 3 июня, 2011, 6:50 пп
   • Романе, я стараюся рідко рекомендувати інших спеціалістів, по-перше, щоб це не звучало як реклама, або ще й тому, що в кожної людини досвід співпраці з тим чи іншим спеціалістом є індивідуальний і часом навіть кардинально протилежний. Але тут інформація на одного адвоката-спробуйте йому написати. http://pview.findlaw.com/view/1114592_1

    Posted by Dana Hope | 6 июня, 2011, 1:19 дп
 5. Добрий день!
  Недавно я дізналася, що батько мого сина зараз мешкає в Чікаго. Вони не бачилися і не спілкувалися вже більше 20 років. Після розлучення, він виїхав з новою сім’єю з Украіни, але якось дуже «підпільно». Можна скати, просто втік. Можливо він боявся, що ми будемо претендувати на якісь матеріальні блага з його боку. Зараз синові вже 26 років. В нього своя сім’я, гарна трирічна донечка, хороша робота, квартира. Недавно в Інтернеті знайшлися родичі з батькової родини. А от самого тата не чути. Я зауважила, що син часто заводить розмову на цю тему, хоча він з 5 років ріс в повній сім’ї. Мій другий чоловік виховував його як рідного, але «поклик крові» бере верх. Хоча син і не озвучує цього, але я відчуваю, що хоче почути-побачити батька. Я знаю, що син не буде складати загрози батьковій теперішній родині, оскільки вже має свою сім’ю і по дорослому дивить на життя.
  Чи могли б Ви допомогти його розшукати? Якщо так, то в наступному листі я зможу надати конкретніші дані про сина і про батька. Якщо б вони обоє захотіли спілкуватися, думаю це було б чудово!
  Дякую! З повагою, Ірина, м.Львів, Україна.

  Posted by Ірина | 29 ноября, 2011, 1:46 пп
  • Я не хочу втручатися в чиєсь приватне життя, тому особисто не можу зайнятися пошуками вашого чоловіка. Однак, Америка-країна аж занадто відкрита-приватності тут мало, і теперішню адресу, чи навіть номер телефону вашого чоловіка можна знати на будь-якому з вебсайтів на кшталт телефонної книги. Наприклад: http://www.zabasearch.com
   Достатньо знати його ім»я та прізвище. Нехай син його пошукає та йому напише. Вам треба перший варіант: People Search by Name (штат Illinois).

   Posted by Dana Hope | 1 декабря, 2011, 1:53 дп
 6. доброго дня .чи є в украінському селі школи і яка приблизна плата за навчання

  Posted by таті | 11 марта, 2013, 10:13 дп

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: